Predsedníctvo Európskej konfederácie staviteľov (EBC) zvolilo nového prezidenta

Publikované: 4.9.2018

Valné zhromaždenie EBC: RINALDO INCERPI bol oficiálne zvolený predsedníctvom EBC.

Dňa 2.júla 2018 v Bruseli - Rinaldo Incerpi sa stane novým prezidentom Európskej konfederácie staviteľov (EBC). Dôležitým stavebným podnikateľom z Toskánska pôsobil niekoľko rokov ako prezident CNA Costruzioni, jednej z hlavných konfederácií zastupujúcich záujmy stavebných malých a stredných podnikov a remeselníkov v Taliansku. 

Prezident EBC Rinaldo Incerpi poznamenal: "Mám tú česť a privilégium zastupovať hlas európskych staviteľov malých a stredných podnikov ako prezident EBC na ďalšie tri roky. Stavebný priemysel zaznamenal dôležité zmeny v rýchlo sa rozvíjajúcej digitálnej transformácii, v nových cieľoch energetickej účinnosti a v silnejšom zameraní na environmentálnu udržateľnosť. Ak budeme pokračovať v našej ceste k oživeniu a rastu, môžeme čeliť len našim výzvam s inými zainteresovanými stranami v hodnotovom reťazci výstavby, teraz viac ako kedykoľvek predtým. "

 

Pokračoval: "Chcem sa tomuto postu venovať s nadšením, energiou a zodpovednosťou, aby som zabezpečil, aby hlas mikroštruktúry, malých a stredných podnikov a remeselníkov bol účinne počuť na európskej a medzinárodnej úrovni. Chcem srdečne poďakovať predchádzajúcemu prezidentovi EBC, pánovi Patrickovi Liébus, za silné vedenie a angažovanosť počas jeho mandátu a teším sa na upevnenie úlohy našich stavebných podnikateľov."

Pri príležitosti Valného zhromaždenia, EBC taktiež zvolilo Philipa van Niewenhuizen (AFNL, Holandsko, vľavo) ako viceprezidenta.